Seksoholizm profilaktyka

Seksoholizm to uzależnienie od seksu - choroba, ukazująca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

aplikacje w chmurzeCloud collaboration - nowa jakość rozwiązań erp w chmurze | Systemy ERP | POLKAS

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i energie seksualnej, w który te potrzeby panują nad innymi, decydując o sensie życia". Wykazuje się na przeróżne sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z racje na główną w poprzednich latach swobodę seksualną, rodzaj mody i przyzwolenia na ciekawe zachowania seksualne problem że być bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z ostatnim punktem trafia na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle szuka nowych doznań seksualnych - w dalekich odmianach i organizacjach. Seksoholik toż nie koniecznie stereotypowy macho, jednak taki obraz jawi się w głowach dużo osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych zachowań jest stała chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to kobiety mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest rodzajem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak lęk i stres.

Do rozwoju grypy mogą przyczynić się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, która ma szkodliwy wpływ na inne dziedziny bycia osoby uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą sprawić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Obiektem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak aby akt seksualny nie był jedynie środkiem do spełnienia atawistycznego popędu, lecz również zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.