Prozniowe pakowanie banknotow

Pakowanie próżniowe daje ogromną siłę nad tradycyjnymi formami pakowania i trzymania. Produkty zapakowane w niniejszy zabieg dłużej zachowują świeżość i są lepsze w transporcie na znaczniejsze odległości.

Dodają one na myśli odsysania powietrza z opakowania foliowego, które stanowi dodatkowo zgrzewane i dokładnie zamknięte. Podstawowe części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze i listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa rodzaje pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie wszystek wynik w opakowaniu jest oddawany we mieszkaniu specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z całego wnętrza komory. Istnieje więc głównie przystępna forma. Po wyjściu procesu zwykle komora zaczyna się samoczynnie. Ten klient urządzenia pozawala na znaczną powtarzalność procesu i elastyczność w zestawie parametrów ważni i wartości zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się z młodych umożliwiających pakowanie samego artykułu na raz do dużo wielkich wymagających specjalnych kół uczestniczących w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - wyróżniam się zewnętrznym typem ssania. Przeważnie jest ona niewielkich rozmiarów. Produkty spotykają się na zewnątrz urządzenia a do środka jest montowany jedynie koniec worka. Odsysanie więc przenosi się na zewnątrz komory. Dla tego gatunku urządzania chciane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie pierwsze jest, jaki rodzaj wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Jest ona oraz na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę produktów o niezwykłych wzorach oraz gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają i niższe koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i połączona z tym istotniejsza zawartość pakowanych materiałów na dzień. Dla zastosowań amatorskich albo w krótkiej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań popularnych w długich sklepach lub domach produkcyjnych skuteczniejszym podejściem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to mechanizm pakowania również w dalszym horyzoncie czasowym zezwala na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Naszym rynku istnieje dużo producentów pakowarek. Tepro to instytucja produkująca pakowarki próżniowe, będąca na zbycie już 50 lat!