Odkurzacz centralny electrolux cena

Systemy centralnego odkurzania, w przeciwieństwie do tradycyjnych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w otoczeniu odkurzanego miejsca. W starych odkurzaczach filtry nie są w mieszkanie zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, które wybierają się w wnętrzu. Dodatkową zaletą systemów centralnego odkurzania jest wyjątkowo bardzo cicha praca. Instalacja centralnego odkurzania jest przecież znacznie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w postaci rurek i przewodów, które zostaną pochowane w ścianach, pod podłogą, a nawet nad sufitem.

System centralnego odkurzania układa się z niewiele elementów. Pierwszym i najistotniejszym z nich istnieje część centralna. Do niej dane są sztywne rury, które wykonują do gniazd ssących włożonych w granicach. Końcówkę elastycznego węża plasuje się do najszybszego gniazdka i dzięki temu silna szybko przystąpić do leczenia zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna potrafi żyć modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Stanowi ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Zwykle jest umiejscowiona w wnętrzach gospodarczych, takich jak garaż lub piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej robi się z silnika zaopatrzonego w turbinę, która powoduje podciśnienie. Elementem składowym istnieje dodatkowo separator zanieczyszczeń i zasobnik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na silniejsze i niższe. Im silniejszy tym powietrze będzie właściwie przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają rozmieszczone w lokalu w pierwszych pomieszczeniach. W lokalach jednorodzinnych do dokładnego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy jedynie jedno gniazdo ssące.