Ginekolog cosic rijeka radno vrijeme

Ginekologia idzie cały czas do przodu. Istnieją coraz to różniejsze zabiegi na badanie ciała ludzkiego. Coraz mniej inwazyjne i coraz dokładniejsze. Wielkim problemem wśród współżyjących seksualnie kobiet, jest rak szyjki macicy, który oczywiście we wczesnym stadium jego wydobycia jest całkiem uleczalny.

Przecież w przypadku zauważenia niepokojących objawów, które potrafią stanowić skutkiem takiej choroby, należy niezwłocznie zarejestrować się do specjalistę na kolposkopie, aby wykluczyć chorobę. Konsekwencją braku powagi przy objawach, że stanowić rozwiązanie macicy.

Badanie takie wytwarza się za pomocą kolposkopu. Jest to nic innego jak mikroskop z wziernikiem. Wziernik zostaje wpisany do pochwy z zdrowym środkiem, aby sprawdzić, jaki odczyn istnieje w pochwie. Mikroskop ten idzie na ostatnie, aby otrzymać efekt trójwymiarowy i jednocześnie sprawia, że obraz jest powiększony nawet dziesięciokrotnie, dzięki czemu lekarz ginekolog będzie mógł dobrze zbadać ściany pochwy i szyjkę macicy, aby skrupulatnie ocenić czy zachodzą tam jakieś zmiany. Należy mieć, że do badania powinien się przygotować. Lekarz ginekolog zapewne poinstruuje pacjentkę jak należy się zachowywać przed badaniem. Przede każdym należy zwolnić z kontaktów seksualnych i z badań ginekologicznych na tydzień przed planowanym badaniem.

Kobieta budząca się badaniu kolposkopem, zazwyczaj przebywa na indywidualnym ginekologicznym fotelu. Badanie takie trwa zwykle kilka do kilkunastu minut. Jeżeli wyniki są niepokojące to lekarz ginekolog, może zdecydować pobranie wycinka z macicy, wówczas trzeba będzie wstrzymać się przez pewien stopień od każdej aktywności seksualnej, skoro będzie można czuć bardzo nieprzyjemny dyskomfort. W przykładzie tego narzędzia również ważne są parametry ergonomiczne, skoro stanowi to narzędzie pracy.